piątek, 13 kwietnia 2012

Książkowe must have:)

19 kwietnia ukaże się polskie wydanie najnowszej książki C.R.Zafona. Bardzo chciałabym przeczytać tę książkę, to kontynuacja historii opowiedzianych we wspaniałym wg mnie ,,Cieniu wiatru" i ,,Grze Anioła"

Rok 1957. Interesy rodzinnej księgarni Sempere i Synowie idą tak marnie jak nigdy dotąd. Daniel Sempere, bohater Cienia wiatru, wiedzie stateczny żywot jako mąż pięknej Bei i ojciec małego Juliana. Następny w kolejce do porzucenia stanu kawalerskiego jest przyjaciel Daniela, Fermín Romero de Torres, osobnik tyleż barwny, co zagadkowy: jego dawne losy wciąż pozostają owiane mgłą tajemnicy. Ni stąd, ni zowąd przeszłość Fermina puka do drzwi księgarni pod postacią pewnego odrażającego starucha. Daniel od dawna podejrzewał, że skoro przyjaciel nie chce mu opowiedzieć swej historii, to musi mieć ważny powód. Ale gdy Fermín wreszcie zdecyduje się wyjawić mroczne fakty, Daniel dowie się "rzeczy, o których Barcelona wolałaby zapomnieć".

Jednak niepogrzebane upiory przeszłości nie dadzą się tak łatwo wymazać z pamięci. Daniel coraz lepiej rozumie, że będzie musiał się z nimi zmierzyć. I choć zakończenie powieści wydaje się ze wszech miar pomyślne, to Ruiz Zafón mówi nam wprost, że "prawdziwa Historia jeszcze się nie skończyła. Dopiero się zaczęła".

2 komentarze:

alpuhara1 pisze...

ja właśnie drugi raz czytam "Cień wiatru":) To jedna z tyh książek,które warto mieć i do których mam ochotę wracać:)

ju pisze...

a w mojej bibliotece nie ma nic tego autora:/