wtorek, 17 kwietnia 2012

Czym jest dla Was czytanie książek?

Skoro ostatnio pojawiła się kampania promująca czytanie książek chciałam zapytać czym jest dla Was czytanie książek?

Gdybym miała odpowiedzieć na to pytanie posłużyłabym się cytatem J. Carolla z książki ,,Kraina Chichów" :

,,Czytanie książki jest, przynajmniej dla mnie, jak podróż po świecie drugiego człowieka. Jeżeli książka jest dobra, czytelnik czuje się w niej jak u siebie, a jednocześnie intryguje go, co mu się tam przydarzy, co znajdzie za następnym zakrętem. A jeżeli książka jest marna, przypomina przeprawę przez Secaucus w New Jersey: cała okolica cuchnie i człowiek żałuje, że w nią w ogóle zabrnął, ale skoro już tak się stało, zamyka okna i oddycha ustami, żeby jakoś dotrwać do końca.

chętnie poznam Wasza opinię:)

12 komentarzy:

alpuhara1 pisze...

DLa mnie czytanie to przede wszystkim relaks- daje możliwość oderwania się od rzeczywistości, jednocześnie w niej pozostając;)

Μαγδαλενα pisze...

moja odpowiedz sie pewnie nie spodoba, ale ja czytać ksiazek nie lubie :P wyjatek stanowią książki przyrodnicze i przewodniki ;)

paolinka23 pisze...

ja lubie czytac ale nie wszystko zależy jeszcze jakie ksiazki ale dla mnie to całkowity relaks odprężenie przyjemność ciekawość.

Μαγδαλενα pisze...

a daczego sie spodziewałas?

http://www.fashionable.com.pl/ pisze...

Czytanie to cudowne poznawanie świata...

Astilia pisze...

Relaks, oderwanie się od tego co w okół mnie, zapomnienie na chwilę o swoich problemach. Czasami wręcz oczyszczenie, inspiracja... Szkoda, że mam tak mało czasu na czytanie:(

czarna_ania pisze...

kiedyś się zaczytywałam w Carollu:) uwielbiam czytać:)

aggie171 pisze...

eh, lubię tę książkę! cytat, jak najbardziej trafny!
wiesz, masz rację co do tego co u mnie napisałaś, ale akurat mój teść i to jaki jest dla Zosi to najmniejszy problem mój.

Astilia pisze...

Uwielbiam ją:)Jest dużo lepsza niż wcześniejsza, dla mnie bardzo osobista:)

kfiatek pisze...

dawno już nie czytałam książki...

monikacojg pisze...

dla mnie to ucieczka od mojego świata w świat bardziej interesujący, bardziej zakręcony, pełen morderców;) I czytanie książek jest tez takim hołdem dla tych wszystkich genialnych umysłów, które wymyślają niesamowite fabuły

fionka pisze...

ponad 10 lat temu przeczytałam wszystkie książki carolla jakie wtedy były a teraz znów sobie czytam jedna jego książkę :) lubię go.